خرید فر پیتزا ریلی

بلاگ
بدون دیدگاه

خرید فر پیتزا ریلی

فر پیتزا مدل های مختلفی دارد و هر کدام از آن ویژگی های خاص خود را دارند، ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از آن ها که فر پیتزا ریلی است، آشنا کنیم.

تمام فست فود ها، پیتزا فروشی ها و سایر مکان هایی که پیتزا آماده می کنند، باید نوع خاصی از فر به نام فر پیتزا داشته باشند تا بتوانند پیتزای مورد نظر مشتریان خود را تهیه کنند. فرهای پیتزا برای آماده سازی پیتزا به منابع مختلفی نیاز دارند و زمان پخت پیتزا در هر کدام از آن ها متفاوت است.

شرکت استیل ارمیا سابقه فعالیت ۱۵ ساله در کارنامه دارد که همواره با تولید ملزومات و لوازم پخت پیتزا توانسته رضایت صدها مشتری را نیز جلب نماید. ارائه خدمات پس از فروش و قیمت مقرون به صرفه برای تمامی مشتریان که ساکن شهرهای مختلف کشور هستند، کمک می‌کند بتوان از دغدغه های مختلف رها شد و شاهد خدمات پس از فروش قابل اطمینان نیز بود.

 

 

انواع فر پیتزا

همان طور که گفتیم فر پیتزا در انواع مختلفی ساخته می شود، چهار نوع فر پیتزا وجود دارد که عبارت اند از فر پیتزا ریلی، فر پیتزا آجری، فر پیتزا طبقه ای و فر پیتزای  کنوکسیونی که در ادامه هر یک را به شما معرفی خواهیم کرد.

خرید فر پیتزا ریلی

یکی از پر کاربرد ترین و پر طرفدارترین فرهای پیتزا که در رستوران ها و فست فودها مورد استفاده قرار می گیرد، فر پیتزا ریلی است. دلیل محبوبیت فر پیتزا ریلی این است که کار با آن بسیار راحت بوده و نیاز به دخالت اپراتور ندارد.

فر پیتزا ریلی به عنوان پر استفاده ترین فر پیتزا شناخته می شود، پتزا در آن  روی محفظه پخت قرار داده می شود، فر پیتزا ریلی بسیار پیشرفته بوده و می تواند انواع پیتزا را در زمان کوتاهی برای شما آماده کند.

ذکر این نکته ضروری است که در فر پیتزا ریلی هوای گرم ناشی از پخت، پس از پخت بازیابی می شود، این کار موجب می شود تا مصرف انرژی در این فر به حداقل برسد پس انواع پیتزا و سایر مواد غذایی در فر پیتزا ریلی به طور کامل پخته می شوند.

روش حرارت دهی فر پیتزا ریلی

فر پیتزای ریلی به صورت فول سایز نیز تولید می شوند و این دستگاه ها از هوای اجباری برای حرارت دهی به صورت یکسان بهره می برد اما در مدل های کوچک این دستگاه یعنی فر پیتزا ریلی رو میزی برای پخت پیتزاها از حرارت تابشی استفاده می کنند و به این صورت پیتزا به صورت یکنواخت پخته می شود.

دمای پخت فر پیتزا ریلی

مطابق تجربه هایی که مشتریان در استفاده از این فر به دست آورده اند می توان گفت که بهترین دما برای آماده سازی یک پیتزا دمای بین 280 تا 320 درجه سانتی گراد است.

زمان پخت پیتزا در فر پیتزا ریلی

در فر پیتزا ریلی اگر دمای فر را بین 280 تا 320 قرار دهید زمانی لازم برای پخت کامل پیتزا 5 الی 7 دقیقه می باشد.

فر پیتزا ریلی فاقد هر گونه طبقه یا قفسه سنگی برای حرارت دهی می باشد بنابراین نیازی نیست که از قبل محیط را گرم کنید و همچنین به دلیل این که فر پیتزای ریلی به نحوی کار می کند که پیتزا از هوای اجباری یا المنت حرارتی تابشی عبور می کند بنابراین حرارت کمی هدر می رود.

فر پیتزای آجری

فر پیتزا آجری یکی دیگر از انواع فر پیتزا می باشد، این نوع فر پیتزا مجهز به یک کف اجاق و گنبد هستند که برای ساخت آن از آجرهای بسیار مقاوم استفاده شده است که می توانند حرارت بالا را تحمل کنند.

برای طراحی فر پیتزای آجری از طرح فرهای قدیمی استفاده شده است. این نوع فر ها برای پخت از پیتزا از سوخت چوب استفاده می کنند البته امروزه می توان از ذغال و گاز نیز برای آن ها استفاده کرد.

آماده کردن پیتزا با استفاده از این فرها موجب می شود پیتزا یک طعم اصلی و بی نظیر داشته باشد بنابراین این نوع فرها برای رستوران‌ها و فست فودهایی که می خوانند پیتزایی با طعم اصیل در اختیار مشتری قرار دهند، مناسب است.

البته توجه داشته باشید که پخت پیتزا در این نوع فرها کیفیت یکسانی نخواهد داشت و ایمنی این نوع فرها پایین است.

روش حرارت دهی فر آجری

در این نوع فرها برای پخت پیتزا از سه روش استفاده می شود که عبارت اند از جا به جایی، انعکاسی، رسانشی.

نحوه کار این نوع فرها به این صورت است که درون گنبد جریان هوا برای ایجاد حرارت در حال جا به جایی است و حرارت از گنبد به پیتزا منعکس شده و کف اجاق نیز گرمای کف را به پیتزا منتقل می کند.

دمای لازم برای پخت پیتزا در این نوع فرها، دمایی بین 350 تا 540 است و برای پخت باید از قبل فر گرم شود و زمان لازم برای پخت آن بین 2 تا 5 دقیقه بوده البته این موضوع به ضخامت پیتزا نیز بستگی دارد.

همان طور که گفته شد در این نوع فر برای پخت پیتزا باید کوره آن را از قبل گرم کنید و این گرم کردن حدود 40 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. برای این که تشخیص دهید کوره گرم شده است یا نه باید دید که آجرهای مورد استفاده شفاف شده اند یا خیر. البته در مدل های جدید این فرها از دما خوان و یا ترموتر مادون قرمز برای دما استفاده شده است.

این فرها برای رستوران ها و فست فودها انتخاب مناسبی نیستند.

فر پیتزا طبقه ای

فرهای پیتزا طبقه ای توسط حرارت معمولی کار کرده و این حرارت با استفاده از فیتیله ای که در پایین حفره قرار دارد، تامین می شود. در ساخت این فرها از چند طبقه یا قفسه سنگی استفاده شده است که پیتزاها برای پخت به صورت مستقیم روی آن قرار می گیرند.

نحوه کار این فرها به این صورت است که طبقه سنگی گرم می شود و پوسته نان پیتزا را پخته و حرارت تابشی در حفره کم عمق بقیه قسمت های پیتزا را می پزد.

این فرها به صورت الکتریکی نیز ساخته می شوند و در نمونه الکتریکی آن ها یک المنت حرارتی اضافه در بالای حفره تعبیه شده است که در واقع مانند یک کباب پز عمل می کند و کمک می کند تا تمام قسمت های پیتزا به خوبی پخته شود.

در نوع گازی و الکتریکی این فرها طبقاتی به کار برده شده است که جنس آن ها سرامیکی، سنگی و یا آجری است. این فرها در مقایسه با فر پیتزای آجری پر طرفدار تر هستند.

روش حرارت دهی فر طبقه ای

فیتیله موجود در فرها سنگ های پیتزا را داغ کرده و موجب پخت پیتزا می شود و در این صورت محفظه هم  حرارت می بیند و تمام قسمت های پیتزا با کمک حرارت تابشی پخته می شود.

برای پخت پیتزا در این فرها نیازمند دمایی بین 250 تا 350 درجه سانتی گراد هستید، با این دما برای آماده سازی و پخت کامل یک پیتزا به 5 الی 8 دقیقه زمان نیاز دارید البته توجه داشته باشید این زمان با توجه به ضخامت و مخلفات پیتزای شما متفاوت می باشد.

در فرهای طبقه ای قبل از این که پیتزا را درون فر قرار دهید باید ابتدا قفسه ها و طبقات دستگاه را به صورت کامل گرم کنید و برای گرم کردن دستگاه تقریبا به 10 دقیقه زمان نیاز دارید.

 

فر پیتزا کنوکسیونی

امروزه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی برای تهیه تجهیزات مورد نیاز باید هزینه های زیادی را بپردازید و این امر موجب می شود تا رستوران ها و فست فود ها به دنبال راهی باشند تا هزینه های خود را کاهش دهند و تجهیزاتی را خریداری کنند که قیمت مناسب تری دارد.

فر پیتزا کنوکسیونی از جمله تجهیزاتی است که هم زمان پخت و هم انرژی را کاهش می دهد، این فرها می توانند پیتزاهایی را آماده کنند که کیفیت آن مانند روش سنتی می باشد. فر پیتزا کنوکسیونی معمولا برای رستوران ها و فست فودهایی مناسب است که فضای کافی نداشته و می خواهند هزینه های آن ها و انرژی مصرفی را کاهش دهند و همچنین قصد دارند یک دستگاه با کیفیت را داشته باشند، تا بتوانند مواد غذایی با طعم بی نظیری را در اختیار مشتری قرار دهند.

روش حرارت دهی فر کنوکسیونی

در این فرها هوای داغ در پشت دستگاه برای حرارت دهی کنوکسیونی و یا جا به جایی در جراین است. فرهای کنوکسیونی پیتزا را در درجه 240 سانتی گراد آماده می کنند که این دما نسبت به دمای سایر دستگاه ها پایین تر است. حرارت کنوکسیونی موجب می شود تا برای پخت پیتزا دمای کمتری مورد نیزا باشد و به این صورت موجب صرفه جویی در هزینه و انرژی می شود.

زمانی که دمای این فرها به 240 درجه سانتی گراد برسد می تواند پیتزای مورد نظر شما را در 5 الی 7 دقیقه آماده کند و در اختیار شما قرار دهد.

فر پیتزا کنوکسیونی در دو دسته گازی و برقی تولید می شوند به علاوه این فرها مجهز به طبقات فلزی سوراخ سوراخ می باشد که موجب می شود تا راندمان پخت افزایش یافته و همچنین زمان و جبران حرارت کاهش پیدا کند.

 

انتخاب فر پیتزا مناسب بر اساس فضای مورد نظر

برای انتخاب فر پیتزا باید چند نکته را مد نظر داشته باشید.

فضای کم

باید به این نکته توجه داشته باشید که مطابق آن چه که گفته شد و بین تمام فرهایی که معرفی کردیم، فر پیتزا ریلی نسبت به سایر فرها فضای کمتری را در بر می گیرد و فر پیتزا ریلی  حدود 2.5 تا 1.2 متر مکعب فضا نیاز دارد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که برای رستوران ها و فست فودهایی که فضای کمی دارند، فر پیتزا ریلی یک انتخاب مناسب است زیرا همان طور که گفته شد نیاز به فضای زیادی ندارد.

بعضی از دستگاه های فر پیتزا ریلی دارای پهنای کمتر و باریک تر و ارتفاع بیشتر هستند تا در سطح آشپزخانه فضای کمتری را اشغال کند.

فضای متوسط

اگر شما در رستوران یا فست فود خود فضای کم یا متوسطی دارید و یا می خواهید تجهیزات زیادی را جای دهید، فرهای طبقه ای بهترین گزینه است. البته توجه کنید که این موضوع بستگی به تعداد طبقات و اندازه هر کدام از فرها دارد.

با این که فضای که این فرها اشغال می کنند تقریبا مشابه همان فضایی است که برای فر پیتزا ریلی اشغال می شود اما روی هم قرار دادن فرها موجب می شود تا شما بتوانید به خوبی از فضای باقی مانده استفاده کنید.

فضای زیاد

در بین تمام نمونه های گفته شد فر آجری بیشتر از سایر فرها نیاز به فضا دارد. البته فرهای آجری معمولا آنقدر بزرگ هستند که می توانند به صورت همزمان 5 پیتزای بزرگ را آماده کنند و این یعنی این که اگر قرار است از فر آجری استفاده کنید باید فضای زیادی را برای آن در نظر بگیرید.

می توان گفت فضایی که برای فرهای آجری مورد نیاز است چیزی حدود 25،4 متر مکعب می باشد. بنابراین اگر شما صاحب رستورانی هستید که فضای زیادی دارد می توانید از فر آجری استفاده کنید البته باید به این نکته توجه کنید که فر آجری از نظر کیفی گزینه ی خوبی نیست.

انتخاب فر پیتزا به نسبت حجم تولیدی

تولید کم

در فرهای کنوکسیونی نسبت به سایر فرها تولید پیتزا در خروجی کم می باشد، در این فرها هر محفظه 3 الی 5 سینی داشته که هر کدام می توانند 1 یا 2 پیتزای 35 سانتی را در خود جای داده و آماده کنند.

همان طور  که قبل تر نیز اشاره کردیم در فرهای کنوکسیونی برای پخت یک پیتزا 5 الی 7 دقیقه زمان لازم است البته این زمان با توجه به دمای فر و تعداد پیتزای درون فر متفاوت است و تغییر می کند.

البته در فرها بخشی از دما در زمان باز کردن در فر هدر رفته اما فرهای کنوکسیونی به گونه ای ساخته شده اند که جلوی این هدر رفت را می گیرند. این نوع فرها برای رستوران و فست فودهایی که در واقع پیتزایی نیستند اما پیتزا در منوی آن ها قرار دارد، مناسب است.

تولید متوسط

در مقایسه فر پیتزای طبقه ای و فر پیتزای ریلی می توان گفت که فرهای طبقه ای دارای خروجی کمتری هستند، به این صورت که می توان در هر طبقه 4 الی 6 پیتزا را به صورت همزمان قرار داد و به موجب آن زمان پخت پیتزاهای درون فر نیز افزایش می یابد.

پس به طور می توان گفت که شما باید با توجه به نکاتی فر متناسب رستوران خود را انتخاب کنید تا بتوانید محصولات با کیفیتی را در اختیار مشتری قرار دهید.

سایت استیل ارمیا را می‌توان به عنوان یک بستر آنلاین و با صرفه در نظر گرفت که تمامی مشخصات محصولات ارائه شده اند علاوه بر آن که کارشناسان فروش نیز می توانند برای مشاوره تخصصی افراد را راهنمایی کنند، ضمن آنکه خدمات پس از فروش و گارانتی برای تمام افراد فراهم است بی جهت نیست که رضایت مشتریان همواره جلب میشود.

 

 

برچسب ها : , , , , ,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب اخیر

فهرست