خرید کانتر گرم استیل

بلاگ
بدون دیدگاه

خرید کانتر گرم استیل

امروزه گرم نگه داشتن غذاهای پخته شده به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان رستوران ها و فست فود ها تبدیل شده است، یکی از روش ها برای گرم نگه داشتن غذاها استفاده از کانتر گرم می باشد. دستگاه کانتر گرم با استفاده از برق و یا گاز غذا را گرم نگه می دارد، ویژگی مهم دستگاه کانتر گرم استیل این است که از روش بن ماری برای گرم نگه داشتن غذاها استفاده می کند.

روش بن ماری در واقعا یک روش برای گرمادهی به مواد غذایی به صورت غیر مستقیم می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با دستگاه کانتر گرم استیل و ویژگی های آن آشنا کنیم.

شرکت استیل ارمیا سابقه فعالیت ۱۵ ساله در کارنامه دارد که همواره با تولید ملزومات و تجهیزات آشپزخانه های صنعتی توانسته رضایت صدها مشتری را نیز جلب نماید. ارائه خدمات پس از فروش و قیمت مقرون به صرفه برای تمامی مشتریان که ساکن شهرهای مختلف کشور هستند، کمک می‌کند بتوان از دغدغه های مختلف رها شد و شاهد خدمات پس از فروش قابل اطمینان نیز بود.

 

 

 

آشنایی با دستگاه کانتر گرم استیل

همان طور که اشاره کردیم یکی از دغدغه های مهم صاحبان رستوران ها و فست فود ها این است که غذاهای پخته شده را تازه  و گرم نگه دارند. برای گرم نگه داشتن غذاهای پخته شده می توان از روش های مختلفی از جمله کابین فر و روش های دیگر استفاده کرد اما بهترین روش استفاده از کانتر گرم استیل می باشد.

کانتر گرم دستگاهی است که به غذاهای پخته شده به صورت غیر مستقیم گرما منتقل می کند و به این صورت غذاهای پخته شده گرم می مانند و در هر زمانی آماده سرو خواهند بود. به این دستگاه ها گاهی تاپینگ گرم نیز می گویند.

گرم نگه داشتن غذاهای پخته شده از جهات مختلفی برای رستوران ها و فست فود ها دارای اهمیت است، اول این که در صورتی که غذایی را بپزید و آن را مجدد گرم کنید کیفیت اولیه خود و طعم اولیه را از دست خواهد داد و این موضوع به هیچ وجه برای مشتری خوشایند نیست.

دوم این که موضوع سرعت در سرو غذا مسئله مهمی است و در برای صاحبان رستوران دارای اهمیت زیادی است و اگر غذا گرم بماند توزیع کردن آن با سرعت بیشتری انجام می شود.

کانتر گرم استیل چگونه کار می کند؟

کانترهای گرم دارای انواع مختلفی می باشند و نکته اشتراک تمام آن ها این است که این دستگاه های همگی مجهز به یک سیستم کلی برای گرما دهی به مواد غذایی هستند و همچنین در این دستگاه ها از آب گرم شده نیز برای گرما دهی استفاده شده است.

شما از بیرون نمی توانید فضای داخلی کانتر گرم استیل را ببینید و در قسمت داخلی آن چندین متر لوله مار پیچ تعبیه شده است و آب گرم درون این لوله جریان دارد.

نحوه کار کانتر گرم استیل به این صورت که آب درون لوله ها پخش شده و گرمای تولید شده را به مواد غذایی منتقل می کند، به این نوع گرما دهی روش بن ماری گفته می شود.

آبی که از طریق لوله ها عبور می کند، مجددا به سمت پایین کانتر رفته و به یک مخزن تخلیه می شود. در قسمت پایین کانتر، چند المنت برقی و یا یک شعله ی گازی تعبیه شده است. آبی که درون مخزن تخلیه می شود با گرمایی که از المنت های برقی یا شعله گاز دریافت می کند، آماده استفاده دوباره می شود. این عملکرد کلی یک کانتر گرم استیل  می باشد.

 

اجزای اصلی ساختمان کانتر گرم استیل

خط لوله

لوله هایی که به صورت مار پیچ در کانتر گرم به کار برده شده معمولا از جنس مس می باشند که این لوله ها می توانند به خوبی گرما را انتقال داده و در برابر  ضربه و هر گونه فشار مقاومت بالایی دارند. در برخی از مدل های کانتر ممکن است به جای مس از لوله های آلومینیومی استفاده شود.

مخزن آب

آب مورد نیاز برای کانتر را یک مخزن آب تامین می کند، این مخزن را باید به آب لوله کشی شهری وصل کنید تا در صورتی که خط لوله با کمبود آب رو به رو شد از طریق آب شهری جبران شود.

المنت های برقی

در مدل های کانتر برقی برای گرما دهی به آب موجود در  لوله ها از دو یا چند المنت برقی استفاده می شود. هر چقدر ظرفیت حرارتی این المنت های برقی بیشتر باشند در قیمت نهایی آن تاثیر گذار خواهد بود و همچنین ظرفیت گرما دهی بیشتری نیز خواهند داشت.

شعله گازی

در مدل های کانتر گازی دیگر از المنت استفاده نمی شود و به جای آن شعله گازی به کار برده شده است، اگر شما در جایی که کانتر خود را قرار می دهید به جریان برق دسترسی ندارید می توانید از مدل گازی آن استفاده کنید.

فلوتر

فلوتر در واقع یکی از بخش های ایمنی مهم در کانتر گرم استیل می باشد. وظیفه ی فلوتر یا شناور این است که به صورت خودکار آب موجود در مخزن کانتر را کنترل می کند. اگر سطح آب بیش از اندازه باشد، وظیفه ی فلوتر ای است که جریان آب را قطع کند و هنگامی که سطح آب به پایین ترین حد خود برسد فلوتر باید جریان آب را وصل کند.

قطع کن هوشمند

در کانترهای گرم برقی برای ایجاد ایمنی بیشتر، یک قطع کن هوشمند جریان برق درون دستگاه قرار داده شده است، قطع کن هوشمند نیز مانند فلوتر عمل می کند. هنگامی که گرمای تولید شده المنت بیش از اندازه باشد، قطع کن برق جریان برق را متوقف کرده و به المنت ها اجازه می دهد تا خنک شوند و در صورت که نیاز به گرمای مجدد باشد جریان برق را وصل می کند.

سینی ها و ظرف های بن ماری

در این دستگاه از سینی ها و ظرف های بن ماری برای نگهداری مواد غذایی استفاده شده است، به این صورت که  مواد غذایی را درون سینی ها قرار می دهند. توجه داشته باشید که طراحی بن ماری با توجه به نوع کانتر متفاوت است.

 

 

 

چگونگی گرم نگه داشتن غذا توسط کانتر گرم استیل

با دیدن دستگاه کانتر گرم استیل متوجه خواهید شد این دستگاه دارای چند عدد بن ماری در سطح روی خود است و غذاهای گرم را درون این بن ماری ها قرار می دهند. همان طور که اشاره کردیم برای حفظ گرمای مواد غذایی از سیستم چرخش آب گرم استفاده می شود و این سیستم قابل مشاهده نیست زیرا درون دستگاه به کار رفته است.

در طراحی این دستگاه ها، ظرفی بزرگی را که آب درون آن قرار گرفته می شود، در درون کانتر گرم استیل جانمایی می شود و این آب درون این مخزن یا توسط المنت ها یا توسط شعله گرم می شود و در نهایت این گرمای آب به غذاها انتقال داده می شود و غذاهای موجود در بن ماری با استفاده از حرارت غیر مستقیم تازه می مانند.

آشنایی با انواع کانتر گرم

کانترهای گرم به دو دسته ی کانترهای گرم برقی و کانترهای گرم گازی تقسیم می شوند، تفاوت این دو کانتر در نحوه گرمادهی آن ها می باشد. کانتر برقی با استفاده از جریان برق و کانتر گازی توسط گاز شهری دستگاه را گرم می کنند.

کانترهای گرم برقی گرم کن دار

معمولا در رستوران های بزرگ برای گرم نگه داشت غذاها از کانتری استفاده می کنند که دارای گرم کن باشند. از فضای پایین کانترهای گرم کن دار به خوبی استفاده شده و برای گرم نگه داشتن غذا می باشد که به این بخش گرم کن نیز گفته می شود.

برای این که گرمای درون گرم کن به بیرون منتقل نشود در طراحی این دستگاه ها باید برای درب های آنان از عایق بندی مناسب استفاده کرد. با استفاده از عایق بندی مناسب گرمای موجود در گرم کن به بیرون منتقل نمی شود و همچنین هوای فضای بیرون به داخل دستگاه وارد نمی شود.

برای ساخت کانترهای گرم از نظر مواد و مصالح، از مواد مختلفی استفاده شده است. از جمله نمونه های آن ها می توان به نمونه های کانتر گرم تمام استیل، کانتر گرم با طراحی نمای ترکیبی توسط ورقه های پی دی اف و ورقه استیل اشاره کرد.

همچنین برای طراحی درب این کانترها می توان از نمونه های منت دار استفاده کرد که کارایی دستگاه را بالا می برد.

کانترهای گرم برقی کابین دار

یک نمونه از کانترهای گرم برقی، نوع کابین دار آن ها می باشد. در این نوع کانترها محفظه گرم کن را حذف کرده اند و به جای آن یک کابین قرار داده اند، این کابین نیز برای نگه داری مواد غذایی و گرم کردن آن استفاده می شود.

در کانترهای مجهز به کابین دیگر نمی توان از گرمای داخل خط لوله به آن شکل استفاده کرد. کانترهای کابین دار دارای قیمت پایین تری می باشند. برای ساخت کانترهای کابین دار مانند کانترهای گرم کن دار می توان از مواد مختلفی استفاده کرد و آن ها را در هر اندازه ای طراحی کرد.

کانتر برقی رو میزی

اگر شما دارای یک رستوران کوچک هستید و فضای کافی ندارید می توانید از کانتر های رومیزی استفاده کنید. کانترهای رو میزی فاقد فضای زیرین کانتر هستند و فضای مخزن آن ها نیز کوچک تر طراحی شده است به نحوی که می توانید کانتر را روی میز یا پیشخوان قرار دهید. این نوع کانترها معمولا برای رستوران های سلف سرویس مناسب هستند.

کانترهای رو میزی به نام هات بن ماری نیز معروف هستند و در اندازه های مختلف ساخته می شوند.

کانتر گازی کابین دار

یکی از مهم ترین تفاوت های کانترهای گازی با کانترهای برقی در این است که دیگر توانایی تولید به شکل گرم کن دار را ندارند. در کانتر های گرم گازی برای گرمادهی به مخزن آب یک مشعل گازی را درون دستگاه قرار داده اند. این کانتر برای مواقعی که دسترسی به برق سخت می باشد مناسب است زیرا دسترسی به گاز شهری به مراتب راحت تر می باشد.

در طراحی این نوع کانترها نیز می توان از طراحی های مختلف و اندازه های مختلف استفاده کرد. از نمونه های این طراحی ها می توان به طراحی کانتر گازی تمام استیل و یا کانترهایی که در ساخت آن ها از وریقه های ام دی اف و ورقه های هایکلاس استفاده شده، اشاره کرد.

تولید کننده کانتر گرم استیل 5 لگن برقی و گازی

کانترهای 5 لگن برقی یا گازی یکی از مهم ترین نوع کانترها می باشند و تولید کننده های این کانترها باید دارای مشخصات مهمی باشند. اول این که تولید کننده باید سابقه کار طولانی داشته و به صورت حرفه ای در ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی فعالیت کند.

این تولید کننده ها باید دارای بهترین دستگاه ها و پیشرفته ترین آن ها باشند تا مصرف انرژی اضافه نداشته باشند و همچنین بتوانند استقامت کار را حفظ نمایند.

طراحی و تولید این دستگاه ها باید به بهترین شکل صورت بگیرد تا در مقابل فضایی که دستگاه در بر می گیرد بتواند کارهای مهمی را انجام دهد.

اگر تولید کننده ها دارای تمامی این ویژگی ها باشد می توانند دستگاهی را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار دهند تا شما بتوانید مدت طولانی از این دستگاه ها استفاده کنید.

خط سلف سرویس

امروزه یکی از مهم ترین موارد مورد نیاز برای رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی خط سلف سرویس می باشد. شما باید در خط سلف سرویس یک دستگاه کانتر گرم استیل، کانتر سرد و یک کانتر قاشق و چنگال را در اختیار داشته باشید.

شما با در اختیار داشتن خط سلف سرویس می توانید از جهت گرم شدن مجدد غذا، ماندن غذا و گذاشتن آن در یخچال خیالتان راحت باشد. با استفاده از این سرویس شما تمام وسایل مورد نیاز برای سرو غذا، خود غذا و غیره را در زمان کمی آماده کنید بنابراین به این مورد که می تواند تمام این خدمات را ارائه دهد خط سلف سرویس می گویند.

کانتر گرم استیل سلف سرویس

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم شما برای رستوران خود کانتر گرم سلف سرویس نیاز دارید که این دستگاه مکمل خط سلف سرویس شماست و نحوه ارائه خدمات شما را بهبود می بخشد.

جمع بندی

همان گونه که در این مطالب متوجه شدید دستگاه کانتر گرم استیل معمولا در رستوران ها و آشپزخانه ها استفاده می شود و هدف استفاده از این دستگاه گرم نگه داشتن مواد غذایی است تا این مواد کیفیت اولیه خود را حفظ کنند.

کانترهای گرم در انواع مختلف و جنس های مختلفی ساخته می شوند که دو مدل اصلی آن کانتر برقی و گازی هستند. کانترهای برقی خود شامل مدل های گرم کن دار، کابین دار و رومیزی می شوند اما مدل های گازی تنها شامل نوع کابین دار می باشند.

سایت استیل ارمیا را می‌توان به عنوان یک بستر آنلاین و با صرفه در نظر گرفت که تمامی مشخصات محصولات ارائه شده اند علاوه بر آن که کارشناسان فروش نیز می توانند برای مشاوره تخصصی افراد را راهنمایی کنند، ضمن آنکه خدمات پس از فروش و گارانتی برای تمام افراد فراهم است بی جهت نیست که رضایت مشتریان همواره جلب میشود.

 

 

برچسب ها : , , , ,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب اخیر

فهرست