خرید گریل روغنی

بلاگ
بدون دیدگاه

خرید گریل روغنی

کلمه گریل در زبان لاتین به معنای به معنی گوشت کباب کن است و گریل ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها مزایای خاص خود را دارند، از گریل ها در فست فودی‌ها استفاده می شود.

از نمونه گریل ها می توان به گریل روغنی، گریل زغالی، گریل صنعتی و غیره اشاره کرد،تمامی این گریل ها از تجهیزات آشپرخانه صنعتی می باشند و طرفداران زیادی دارند و دلیل آن نوع پخت  خاص و خوش طعم گوشت و مواد پروتئینی است.

گریل ها امروزه در واقع عضو جدا نشدنی آشپرخانه های صنعتی و فست فود ها هستند، زیرا همان طور که گفته شد نحوه پخت مواد با استفاده از گریل ها مشتریان زیادی را به خود جذب می کند.

دستگاه های گریل دارای قیمت مناسبی هستند و به دلیل این که طرفداران طبخ غذا با استفاده از این دستگاه زیاد است بنابراین درآمد زیادی را برای صاحبان کسب و کار به دنبال دارد، همچنین مواد غذایی که توسط این دستگاه ها طبخ می شود، قیمت بالایی دارد.

همچنین در برخی موارد گریل ها را به صورت ساندویچی طراحی می کنند و این گریل ها یک پکیج کامل برای آماده سازی انواع ساندویچ است.

شرکت استیل ارمیا سابقه فعالیت ۱۵ ساله در کارنامه دارد که همواره با تولید ملزومات و تجهیزات آشپزخانه های صنعتی توانسته رضایت صدها مشتری را نیز جلب نماید. ارائه خدمات پس از فروش و قیمت مقرون به صرفه برای تمامی مشتریان که ساکن شهرهای مختلف کشور هستند، کمک می‌کند بتوان از دغدغه های مختلف رها شد و شاهد خدمات پس از فروش قابل اطمینان نیز بود.

 

 

دستگاه های گریل مطابق مکانیزم ساخت، به دو گروه گریل صنعتی و گریل ترکیبی تقسیم می شوند. در دسته گریل های ترکیبی از ترکیب گریل زغالی و گریل روغنی به صورت همزمان استفاده شده است، البته استفاده از این نوع گریل ها بستگی به نوع کسب و کار و نوع طبخ مواد دارد.

مقایسه کیفیت طبخ در گریل روغنی و گریل ذغالی

همان طور که گفته شد هر کدام از انواع گریل ها مزایای خاص خود را دارند، در بین تمام گریل ها، گریل های ذغالی به دلیل این که مواد را به صورت تنوری طبخ می کند و طعم خاصی را به غذا می بخشد طرفداران بیشتری دارند، به طوری که در اکثر رستوران ها و و فود کورت ها از گریل زغالی استفاده می شود.

البته امروزه اکثر فست فود های هتل ها، اقدام  به خرید دستکاه های گریل ترکیبی کرده اند، زیرا همان طور که گفتیم این نوع گریل ها به صورت همزمان از گریل روغنی و گریل زغالی استفاده می کنند و داشتن این نوع گریل ها موجب می شود تا سر آشپز غذاها را به روش های مختلف آماده کنند.

مواد غذایی که با استفاده از گریل ها آماده می شوند، تماس مستقیم با حرارت آتش ندارند بنابراین در فرصت مناسب به خوبی پخته و طعم لذیذی را به خود می گیرند.

کاربردهای انواع گریل صنعتی و گریل روغنی

زمانی که بحث تجهیزات آشپزخانه و فست فودها پیش می آید، موضوع خرید دستگاه گریل مطرح است. دستگاه های گریل کاربرد مختلفی دارند و مدل های گریل ذغالی، گریل روغنی و گریل تخت را می توان در موارد زیر به کار گرفت.

برای منزل و مجتمع مسکونی می توان از مدل های تک کاربرد و کوچک خانگی استفاده کرد، در فست فود ها، فود کورت های بزرگ و کوچک، آشپزخانه های صنعتی و آشپزخانه های تهیه غذای بیرون، باشگاه های بدن سازی، رستوران ها، استیک فروشی، هتل ها و غیره می توان از این دستگاه های گریل استفاده کرد.

 

انواع دستگاه گریل

همان طور که می دانید دستگاه های گریل صنعتی از مکانیزم ساده و ترکیبی بودن، نوع طبخ بدون روغن  و با روغن، و نوع نصب و نحوه قرار گیری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. هر کدام از این انوع کاربرد مختلفی دارند . در ادامه چند مدل از مدل های دستگاه گریل را به شما معرفی خواهیم کرد.

گریل صنعتی آشپزخانه

از واژه گریل صنعتی برای انواع مدل های گریل از جمله گریل تخت، ذغالی، مبله یا رو میزی، گریل روغنی و مدل های ساندویچی استفاده می شود. دستگاه های گریل از نظر نوع ساخت به دو صورت ساده و ترکیبی ساخته شده اند.

گریل های صنعتی ساده، به گریل های تک کاربرده معروف هستند این به این معناست که دستگاه گریل یا به صورت تخت یا همان روغنی است یا ذغالی.

گریل ذغالی

نحوه کار گریل ذغالی به این شکل است که با روشن کردن دستگاه، شعله هم روشن می شود. در این نوع گریل شعله را در زیر صفحه مشبک قرار داده اند و روی صفحه نیز ذغال سنگ ریخته می شود.

صفحه شیار دار چدنی را بر روی ذغال سنگ ها قرار داده اند تا استیک، گوشت و مواد غذایی روی آن قرار گیرد.

شعله این نوع دستگاه ها معمولا به صورت U شکل می باشد، حرارت شعله به سنگ ها رسیده و این سنگ ها صفحه چدنی را داغ می کنند. بنابراین برای پخت مواد در این دستگاه ها نیاز به هیچ گونه روغنی نیست. این دستگاه مناسب سلیقه کسانی است که طرفدار برگر و استیک تنوری هستند.

گریل های صنعتی ذغالی یا به گاز شهری متصل شده و یا توسط برق کار می کنند. برخی ها تصور می کنند این دستگاه  نیاز به ذغال و هیزم دارد اما این تصور کاملا اشتباه بوده زیرا ذغال های دستگاه ذغالی مصنوعی هستند و با روشن شدن دستگاه داغ می شوند.

همان طور که متوجه شدید این دستگاه ها مجهز به یک صفحه چدنی است که این صفحه باید هر روز برداشه شود و اطراف آن تمیز شود و در صورتی  که هر گونه تغییر شکل یا نازک شدن صفحه مشاهده شود باید آن را تعویض کنید.

گریل روغنی یا تخت

یکی دیگر از انواع گریل ها، گریل های روغنی هستند که به آن ها گریل های تخت نیز گفته می شود و برای پخت انواع گوشت، استیک و غیره که نیاز به روغن دارند، مناسب است.

در گریل های روغنی باید به مقدار لازم روغن را روی سطح صاف دستگاه بریزید و با روشن کردن دستگاه غذای خود را آماده کنید. صفحه صاف دستگاه های گریل روغنی معمولا از جنس چدن لعاب دار یا استیل می باشد.

برای جمع آوری روغن سوخته و اضافه ی غذاها، ک عدد سینی در زیر گریل قرار داده شده تا اپراتور بتواند به راحتی روغن ها را خالی کند. طراحی صاف صفحه گریل روغنی به این دلیل است که روغن اضافه ی غذاها چکه نکند و محیط تمیز بماند.

گریل های روغنی حرارت دهی یکسانی دارند بنابراین انواع گوشت و دیگر مواد غذایی به خوبی و به صورت یکدست پخته می شود. از دیگر ویژگی های گریل روغنی این است که شما می توانید صفحات بالا و پایین را به صورت جداگانه کنترل کنید.

 

دستگاه گریل ترکیبی

دستگاه گریل ترکیبی همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم همزمان مجهز به گریل روغنی و گریل ذغالی است. بخشی از این دستگاه پخت را به صورت ذغالی و بخش دیگر آن پخت را به صورت روغنی انجام می دهد. البته کاربر می تواند دستگاه گریل را با سایز مورد نظر خود سفارش دهند. برای مثال می توانند دو سوم حجم دستگاه گریل را به پخت مدل روغنی اختصاص دهند.

از دستگاه های گریل ترکیبی معمولا در فضای رستوران ها و فوت کورت های بزرگ و همچنین هتل ها استفاده می شود.

تفاوت گریل صنعتی و فر ساندویچی

گریل ها می توانند هم به صورت ساده و هم به صورت ترکیبی ساخته شوند اما ساختار فر ساندویچی به این شکل نبوده و متفاوت است زیرا این دستگاه علاوه بر این که گریل های مختلف را داشته مجهز به یک سرخ کن بوده و همچنین شعله پخت مجزا دارد.

در واقع می توان گفت که فر ساندویچی یک پکیچ کامل برای طبخ انواع ساندویچ برگر، استیک و غیره می باشد، فرهای این دستگاه معمولا به شکل 5 کاره، 7 کاره و یا 9 کاره ساخته شده اند.

انواع فر ساندویچی در تجهیزات آشپزخانه صنعتی

فرهای ساندویچی از نظر نوع قرار گیری به دو دسته ی فر ساندویچ ساز پایه دار و فر ساندویچی دو مدله  تقسیم می شوند.  در نوع دو مدله ی آن به دلیل این که یک فر دیگر در سطح زیر دستگاه تعبیه شده، باید حتما عایق باشد.

این مدل ها را به دو دلیل عایق می کنند، اول این که از سوختن سطح میز و کابینت جلوگیری شود و دوم این که انرژی زیادی صرف نشود. بنابراین توصیه می شود در صورتی که دستگاه گریل شما یک فر اضافی در زیر دستگاه داشت آن را با متریال پشم سنگ عایق کنید.

همان طور که می دانید این دستگاه ها گرمای زیادی را تولید می کنند بنابراین در صورت عایق نکردن آن ها موجب می شود به وسایلی مانند یخچال آسیب برسد.

نوع مدل ساختار این دستگاه ها تفاوت زیادی ندارند برای مثال تنها ممکن است نوع گریل روغنی یا ذغالی آن ها تفاوت داشته باشد. سعی کنید در طراحی گریل روغنی، گریل ذغالی و فر ساندویچی از ورقه هایی استفاده کنید که حداقل ضخامت آن ها 0.8 میلی متر باشد.

انواع گریل روغنی صنعتی از نظر نحوه قرار گیری

گریل صنعتی رومیزی

گریل رو میزی یکی از پر کاربرد ترین مدل ها می باشد، معمولا سطح زیرین گریل های رومیزی را مقاوم می سازند تا کاربر بتواند ان را حتی بر روی دستگاه های برودتی قرار دهد، بنابراین گریل های رومیزی را می توانید بر روی سطح سنگی، چوبی و یا حتی میزهای کار قرار دهید.

گریل تخت پایه دار

امروزه اکثر گریل های صنعتی و گریل های تخت را به صورت پایه دار می سازند، در صورتی که شما فضای کافی برای قرار دادن این دستگاه بر روی سطح را نداشته باشید، می توانید از مدل پایه دار آن استفاده کنید.

گریل روغنی و گریل ذغالی مبله

طراحی به صورت مبله را معمولا برای گریل های روغنی و گریل های ذغالی به کار می برند. گریل هایی که به صورت مبله هستند از انواع گریل های پایه دار گران تر هستند زیرا دو درب داشته و همچنین فضایی برای نگهداشتن لوازم و تجهیزات جانبی در زیر دستگاه دارد.

مشخصات فنی گریل روغنی و گریل ذغالی رو میزی

گریل روغنی رومیزی و گریل ذغالی رو میزی از بدنه ای با جنس استنلس استیل خش دار خارجی ساخته شده و جوشکاری آن به روش TIG و با گاز آرگون صورت گرفته است.

مجهز به صفحه ای از جنس چدن لعاب کاری شده است که دارای ضخامتی استاندارد است.

در گریل ذغالی رو میزی برای انتقال گرما و همچنین حرارت یکسان و یکپارچه غیر مستقیم از سنگ لاواستون و چدن شیار دار استفاده شده است.

این دستگاه ها مجهز به صفحه ای شیاردار در قسمت جلویی گریل برای تخلیه روغن، مجهز به ولوم های نسوز با جنس باکالیت، دارای سینی روغن برای خالی کردن روغن اضافه مواد، دارای پایلوت گازی و ترموکوپل ایتالیا، دارای 4 پایه قابل تنظیم از جنس  پلاستیک نشکن، دارای کاربری راحت، استفاده از جدیدترین تکنولوژی برای ساخت، دارای گواهینامه استاندارد و نشان ملی، دارای سیستم تصفیه روغن، دارای گارانتی و خدمات پس از فروش و غیره می باشند.

 

قیمت گریل های صنعتی

قیمت گریل های صنعتی با هم فرق دارد و معمولا قیمت گریل ها بر اساس پارمترهای مختلفی مشخص می شود، در ادامه برخی از پارامترهایی که بر قیمت دستگاه گریل تاثیر دارند را برای شما ذکر کرده ایم.

نوع دستگاه این که گریل روغنی باشد یا ذغالی یا فر ساندویچی روی قیمت آن تاثیر دارد و فرهای ساندویچی قیمت بالاتری دارند. میزان عایق بودن سطح های داخلی و خارجی، جنس بدنه گریل ها، تجهیزاتی که برای ساخت آن ها به کار رفته، جنس قطعات به کار رفته، نوع کاربری آن ها، تک کاره بودن یا ترکیبی، ابعاد دستگاه، نحوه قرار گیری پایه دار، مبله و یا رو میزی بودن آن و غیره از عواملی هستند که روی قیمت دستگاه گریل تاثیر دارند.

نوع شعله در انواع گریل روغنی صنعتی

شعله ای که برای گریل روغنی و گریل ذغالی قرار داده شده به دو صورت است، یا شعله آن ساده یا متمرکز و یا  شعله ی آن U شکل است.

گریل هایی که دارای شعله ساده هستند باید به صورت مداوم توسط اپراتور کم و زیاد شوند تا از سوختن فیله جلوگیری شود و فیله به صورت آبدار باشد، بنابراین این موضوع موجب هدر رفتن انرژی و افزایش هزینه گاز می شود.

اما گریل هایی که دارای شعله U شکل هستند، حرارت را به صورت یکسان پخش می کنند بنابراین از اتلاف انرژی جلوگیری می شود و پخت غذا به صورت یکنواخت و با کیفیت بالاتری انجام می گیرد.

 

 

سایت استیل ارمیا را می‌توان به عنوان یک بستر آنلاین و با صرفه در نظر گرفت که تمامی مشخصات محصولات ارائه شده اند علاوه بر آن که کارشناسان فروش نیز می توانند برای مشاوره تخصصی افراد را راهنمایی کنند، ضمن آنکه خدمات پس از فروش و گارانتی برای تمام افراد فراهم است بی جهت نیست که رضایت مشتریان همواره جلب میشود.

 

 

برچسب ها : , , , , , , , ,

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب اخیر

فهرست